بوتاکس چیست

بوتاکس یک ترکیب ساخته شده از سمی به نام بوتولینوم است . وقتی حرف از سم زده می شود ممکن است یک مقداری ترسناک به نظر برسد . اما اصلا جای نگرانی نیست ! .. اگر در دز های کنترل شده استفاده شود کاملا بی خطر است . تزریق بوتاکس در زیر پوست، سبب فلج شدن عضلات آن ناحیه و از بین رفتن چین و چروک صورت خواهد شد و ظاهری جوان تر را برای مدتی ایجاد خواهد کرد. ممکن است به خاطر وجود پیشانی سفت و محکم در برخی افراد، خیلی از ستارگان، بوتاکس را تا حدودی، یک کار بد بدانند، اما برای کسانی که در دنیای واقعی سعی در درمان آن داشته اند، بعید است که متوجه شوید آنها اصلاً هیچ کاری انجام داده اند یا نه. من همیشه این را گفته ام – اگر آنها چیزی غیر از” بوتاکس “نامگذاری می کردند، پذیرش بهتری بدست می آورد و در همان اوایل پیچیدگی بدی بوجود می آورد.

تفاوت بوتاکس با تزریق ژل

نه ابدا، در حالی که بوتاکس عضله را تحت تاثیر قرار می دهد، تزریق ژل، دقیقا همانطور که از نام آن مشخص است استفاده می شود: تا چین و چروک ها را پر کند و یا حتی هر گونه ناسازگاری در حجم روی صورت را از بین می برد. برومند توضیح می دهد: محصولاتی مانند Juvederm یا Restalyine می توانند برای پر کردن و پر حجم کردن لب و چروک های خاص در اطراف صورت استفاده شوند. اگر یک خط خاص یا چین و چروک بسیار عمیق باشد، که با بوتاکس بتوان آن را پر کرد، تزریق ژل می تواند به طور موقت جلوه و نتایج آن را به طور متوسط 9 ماه کاهش دهد.

بوتاکس اصفهان

در چه ناحیه هایی از بدن ، بوتاکس استفاده می شود؟

شایع ترین مکان هایی که بوتاکس تزریق می شود، ناحیه پنجه کلاغی یا (پاکلاغی) در اطراف ناحیه چشم است، چروک های گلابلا بین چشمها (بین دو ابرو)، شیار ها و چروک های روی پیشانی، چین و چروک های افقی در پیشانی. دکتر برومند همچنین از آن در کنار خط آرواره استفاده کرده است تا ضایعات استخوانی را بی اثر کند و لب های نزول یافته را اصلاح کند. او می گوید: “شما می توانید آن را به طور استراتژیک تزریق کنید تا لب ها را به جای یک نگاه نگران کننده، مانند اثر مونا لیزا ارتقا دهد. شگفت انگیز ترین ناحیه؟؟ داخل زیر بغل. هنگامی که به غدد عرق تزریق می شود، بوتاکس می تواند ماه ها به طور کامل عرق و بو را متوقف کند. برومند می افزاید: “تغییر بازی آن برای برخی افراد، یکی از تاثیر گذارترین درمان های غیر آرایشی برای بوتاکس است.

چه کسی باید بوتاکس استفاده کند ؟

اکثر افراد می توانند نامزد درمان شوند، اما دکتر استافورد برومند، بیمارانش را ترغیب می کند تا واقع نگر باشند و درمان متجاوزانه (زوری) و یا غیر منطقی را انجام ندهند. و می گوید: “این یک راه خوب برای جلوگیری از چین و چروک های ریز است، اما من نمی خواهم جوانان به طور منفی تحت تأثیر این باور قرار بگیرند که بوتاکس لازم و ضروری است. مردم می توانند در اواخر دهه ی ۲۰ یا اوایل دهه ی ۳۰ زندگیشان شروع به به این درمان کنند و در این میان، نگهداری  و مراقیت آن مهمتر است – اگر مسائلی وجود داشته باشد که بتواند با درمان های پزشکی  و یا به هر وسیله ای حل شود، اما هرگز نمی خواهیم شخصیت یک چهره را تغییر دهیم. ایده ما این است که کاری کنیم که بیمار به دنبال همان شخصیت قبلی خود باشد و تحت تاثیر سن نباشد، به جای اینکه زنان خانه دار دنبال سطوح مختلفی از زیبایی باشند.

کاربردهای تزریق بوتاکس

  • از بین بردن چین‌وچروک‌های صورت، خطوط پنجه کلاغی اطراف چشم، خط لبخند و غیره

  • جوانسازی پوست

  • درمان بیماری‌های مختلف از جمله دیستونی گردن

  • دردهای میگرن

  • بیماری‌های اسپاستیک

  • رفع افتادگی و شل شدن پوست ناشی از افزایش سن

مراقبت‌های بعد از تزریق بوتاکس اصفهان

برای اینکه نتیجه ایده‌آلی از تزریق خود داشته ‌باشید رعایت برخی موارد الزامی است. مهم‌ترین مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس عبارتند از:

یک ساعت بعد از تزریق صورت خود را به آرامی ماساژ دهید. بهتر است اعمالی مانند خندیدن، اخم کردن و بالا انداختن ابرو را انجام دهید.

از لمس یا فشار دادن محل تزریق خودداری کنید.

می‌توانید بلافاصله بعد از تزریق فعالیت‌های عادی زندگی خود را انجام دهید.

انجام فعالیت‌های ورزشی را به ۲۴ ساعت بعد از تزریق موکول کنید.

تا ۲۴ ساعت بعد از تزریق بوتاکس از هیچ ماده آرایشی استفاده نکنید.

تا چهار ساعت بعد از تزریق از خم شدن یا دراز کشیدن اجتناب کنید.

انجام فعالیت‌های سنگین را ۷۲ ساعت بعد از تزریق آغاز کنید.

از فعالیت‌هایی مانند اسکراب پوست، لایه‌برداری و ماساژ صورت بپرهیزید.

روی محل تزریق نخوابید.

تا ۴۸ ساعت بعد از تزریق از تماس مستقیم با نور خورشید اجتناب کنید.

استفاده از وان آب گرم، دستگاه‌های برنزه‌کننده، سونا، جکوزی و لیزر ممنوع است. برای انجام این فعالیت‌ها حتماً با پزشک خود مشورت کنید.

بهتر است تاتو یا میکروبلیدینگ ابرو را دو هفته به تعویق بیندازید.

هزینه تزریق بوتاکس اصفهان

با توجه به اینکه نیاز افراد با یکدیگر متفاوت است تعیین دقیق هزینه تزریق بوتاکس تنها در جلسه مشاوره امکان‌پذیر است. عوامل مختلفی وجود دارد که می‌تواند بر افزایش یا کاهش هزینه نهایی تأثیر بگذارد. این موارد عبارتند از:

میزان تزریق : هرچه چروک‌های پوست بیشتر باشد، فرد به حجم بالاتری بوتاکس نیاز دارد. این مورد هزینه نهایی تزریق را افزایش می‌دهد.

اندازه محل تزریق : برای از بین بردن چروک‌های پیشانی، پنجه کلاغی، رفع خطوط اخم یا لبخند به میزان مشخصی بوتاکس نیاز است و هر چه ناحیه مدنظر بزرگ‌تر باشد، به حجم بیشتری بوتاکس نیاز خواهد بود.

هزینه کلینیک و پزشک : این مورد نیز عامل دیگری است که در تعیین هزینه نهایی تزریق بوتاکس اهمیت دارد. هر چه کلینیک مجهزتر باشد و پزشک از تجربه و مهارت بالاتری برخوردار باشد، بدون شک هزینه تزریق بیشتر خواهد بود.

برند بوتاکس : با توجه به نوسانات ارزی، قیمت فرآورده‌های بوتاکس متغیر است. به طور کلی برند دیسپورت گران‌ترین و برندهای نورونوکس و مسپورت در رده‌های بعدی از نظر قیمت جای می‌گیرند. بسته به این که کدام از برند برای تزریق استفاده کنید، قیمت درمان هم تغییر می‌کند.

محل تحت درمان : دوز درمانی در محل‌های مختلف بدن متفاوت است. مثلاً برای رفع افتادگی گوشه‌های لب به ۲ تا ۸ واحد بوتاکس (۱ تا ۲ تزریق) و برای رفع خط اخم به ۲۰ تا ۴۰ واحد دارویی (۵ تا ۸ تزریق) نیاز است. هرچه نیاز به دوز دارویی بیشتر باشد، قاعدتاً هزینه بوتاکس هم بیشتر می‌شود.

عمق خطوط : عامل دیگری که در میزان دوز درمانی موثر است، عمق خطوط یا شدت چین و چروک‌های صورت است. مثلاً برای چین‌های پنجه کلاغی ممکن است ۲ تا ۵ تزریق برای هر طرف نیاز باشد. هرچه دوز داروی مورد نیاز کمتر باشد، هزینه‌ی بوتاکس هم کاهش می‌یابد.

بوتاکس اصفهان

بهترین مرکز تزریق بوتاکس اصفهان

تزریق بوتاکس در مدت زمانی بسیار کوتاه انجام‌ می‌شود. اگر در کلینیک مجهز و توسط کادر مجرب مرحله تزریق انجام نشود، عوارض بعد از تزریق افزایش خواهد یافت. تنها راه برای جلوگیری از بروز مشکلات بعد از تزریق دقت در انتخاب پزشک و کلینیک است. کلینیک… یکی از مراکزی است که با استفاده از برندهای مطرح دنیا، تجهیزات مدرن و کادری مجرب تزریق بوتاکس و سایر خدمات زیبایی را انجام می‌دهد.

سلامت و زیبایی پوست دغدغه اصلی اغلب افراد به‌ویژه خانم‌ها است. روش‌های مختلفی وجود دارد که می‌توان برای جوانسازی پوست خود از آن استفاده‌ کنید. یکی از روش‌هایی که با استقبال زیادی مواجه شده تزریق بوتاکس است. بوتاکس در حقیقت سمی ضعیف است که عضلات بخش‌های مختلف بدن را به‌صورت موقتی فلج یا شل می‌کند. در نتیجه، در درمان چروک‌ها و جلوگیری از بروز چروک جدید مؤثر است. ماندگاری آن با توجه به شرایط فیزیولوژیکی فرد، نوع برند و مهارت پزشک متفاوت است. بنابراین بهتر است قدم اول یعنی انتخاب پزشک یا کلینیک زیبایی را محکم بردارید.

اطلاعات مطب

پزشکان ساکن 2
اپراتور های لیزر 2
پرسنل تمام وقت 5
تعداد اتاق‌ها 3
بیماران درمان شده 27,387

  ساعت کار

شنبه تا چهارشنبه 21:00 – 9:00
پنج شنبه 19:30 – 9:00
جمعه -:- – -:-

  محل ما در نقشه

Icon

با پزشکان ما آشنا شوید

مرکز لیزر اصفهان با داشتن دکتران متخصص پوست مو در اصفهان به شما اطمینان میدهد که تمامی خدمات شما زیر نظر پزشک متخصص و با استاندارد کامل انجام شود.

جان اسنویا
جان اسنویامتخصص بیهوشی
دکتر مصطفی مطهری متخصص پوست و مو از دانشگاه اصفهان. دارای 25 سال سابقه درهای جراحی پوست و مو.
تانی استارک
تانی استارکمتخصص قلب
سلشسلشسدلشمدسلشسلشششششششش شششششششششش شششششششششششش شش
آنا اسمیت
آنا اسمیتمشاور
ضصفشجسنلجنشسلن شحسنلشنسلجنشسجنل شسجنحلشجسنلجشنسل
Icon

نظر دیگران درباره ما

برخی از نظرات مشتریان و مجراعین رو شما میتوانید در منوی زیر مشاهده نمائید. همچنین با اشتراک گذاری نظرات خود ما را در خدمت رسانی بهتر به مشتریان عزیز یاری نمائید.

Avatar

ضصثا ض رصلغصاض صا ضصا ضضص اضصا ضصلاض اصض اسایا قثت ضصا ضصا

پنی دانیلز
Avatar 2

صلض صغ ضصاثقئفغتقفشحخدلختصسثلعضا خ ضصلا صهخضعالخعصاثخ احخضثعصلا ضثالهخعضصالهخضعاص لحعخصب حصضعال هعاصضثلحخ عاضصخهل اضخصل عضاصلهعا

مارگرت تینسدال
Avatar 3

سالث صثاگصثائح هت صتلحخهضتصلشمسندلشاسبص ضصلتثلختثلحخهضتصحخلاشل اعاعاعاهعا هخاخاعاع

رز جامرسون

ثبت قرار ملاقات

با استفاده از فرم زیر شما میتوانید زمان بخصوصی را برای اخذ نوبت به ما اعلام نمایید و در صورت خالی بودن آن زمان همکاران ما با شما تماس حاصل نمود. همچنین شما میتوانید با استفاده از فرم زیر از ما مشاوره رایگان دریافت نمائید.